Share

Mecidiye Sahili

Etiam quis varius risus, in cursus sem. Morbi ac felis fringilla lorem rhoncus vehicula. Integer imperdiet vestibulum mi, aliquam gravida ligula condimentum at.

MECİDİYE SAHİLİ
Mecidiye köyümüzün güneyindeki uzunca kumsal. Mecidiye’nin en uzun kumsalıdır. Askeri Kamp ile Erikli Sahili arasında yer alır.
Çok büyük bir yerleşim yoktur. SİT ve Askeri Yasak Bölge yasakları nedeniyle fazla gelişememiştir.

Kumsalı boyunca yüzmeye çok elverişlidir. Arka planda bakir makilik vardır. Kıyı kesiminde bina yerleşimi bulunmamaktadır.

Bunun yanında denizin hiçbiryerine atık atılmaz.

 Sahil Yolu boyunca  marketler ve çay bahçeleri de mevcuttur.Seyyar bahçeciler de tarlalarında ürettikleri meyve-sebze çeşitlerini satarlar.
Mecidiye Sahili yaz sezonunda günlük ortalama 10000 kişiyi ağırlar.

Tatilcilerden gelen istekler doğrultusunda;Mecidiye Muhtarlığı tarafından,belli bölgelere otopark,duş-WC üniteleri yapılmıştır.

 Nasıl Gidilir?
 İstanbul-Keşan yönünden gelecekler, Erikli-İbrice-Mecidiye-Keşan ayrımından Erikli sapağına sapacaklar ve yolu bırakmadan devam edeceklerdir. Askeri Kamp ile Erikli Sahili arasında kalan yer Mecidiye Sahili’dir.
 Erikli’ye giden şehirlerarası ve şehiriçi minibüs hatları Mecidiye Sahili’nden geçmektedir. Ancak olası değişiklikler için bilgi alınması gerekir.

Leave a Comment